Niedoczynność tarczycy u mężczyzn a płodność

niedoczynność tarczycy u meżczyzn a płodność Witam, będziemy z żoną starać się o drugie dziecko. Pierwsze urodziło się 4 lata temu. 2,5 roku później stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy typu hashimoto. Zastanawiam się czy powinnienem zrobić jakieś badanie plemników, aby sprawdzić ich stan i mieć pewność że niebędzie problemów z zajćiem ale co wazniejsze dla mnie czy ich jakość jest optymalana i nie wpłynie na ew problemy zdrowotne u dziecka. Jakie badania mógłbym wykonać ? Piotr, Szczecin

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli ma Pan TSH w normie i przyjmuje Pan leki to prawdopodobnie czynność tarczycy nie będzie mieć negatywnego wpływu na płodność.