Niedokrwistość a choroby tarczycy

Leżałam w szpitalu (dawno temu) szukajac przyczyny niedokrwistości - okazało się Hashimoto i anemia (bez znalezienia jej konkretnej przyczyny - ok w jelitach, żołądku, ginekologicznie również ok ... także padło na powiązanie z tarczycą. Obecnie endokrynolog upiera się , że anemia nie jest od tarczycy - hematokryt 34, hemoglobina 10, tarczyca ksiązkowa, kazała szukać dalej. Nie mam pomysłów :( Od czego to może być? B12, kwas foliowy również w normie. A ja niestety czuję sie fatalnie.

Dzień dobry,

polecam zrobić tzw. krzywą żelazową i sprawdzić czy nie ma problemów na tle wchłaniania żelaza - takie badanie może zlecić także lekarz pierwszego kontaktu.