Niedomknięte oczy podczas snu a wada wzroku

Od chyba zawsze śpię z niezamkniętymi oczami. Często budzę się i oczy mnie pieką, czasami nawet bardzo. Mam też sporą wadę wzroku : -4 dioprie na lewe i 3,75 na prawe. Martwię się że spanie w ten sposób może mieć niekorzystny wpływ na moje oczy. Może mi Pan/Pani napisać co mi grozi i co mam robić.?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sen z otwartymi powiekami można zaliczyć do grupy parasomnii, które najczęściej dotyczą dzieci, jak widać nie tylko. Niestety nie ma jednoznacznie ustalonej etiopatogenezy ani sposobów leczenia dal tego typu zaburzeń, Polecam jednak doraźnie krople nawilżające oczy lub dostępne w aptece specjalne paski zamykające oczy na noc.