Niedomykalność zastawek i wyniki badań serca

Witam mam niedomykalnosc zastawek moje ostatnie badanie mam35lat .praeidlowa wielkosc jam serca ,prawidlowa grubosc miesnia lewej komory ,bez zaburzen kurczliwosci ,fala zwrotna przez zm1 st.fala zwrotna przez Za do poziomunici sciegnistych skierowana czesciowo na przedni platek ZM ,woska fala zwrotna przez ZT3st,osierdzie b.z.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zwrotne fale w obrębie zastawek mogą wpływać na późniejsze wystąpienie zmian w obrębie serca oraz parametrów hemodynamicznych. Wskazana jest regularna konsultacja u kardiologa wraz z okresowo wykonywaniem badania echo serca.