Niedomykalność zastawki serca a uprawianie sportu

Witam.Kilka kat temu wykryto mi coś takiego jak niedomykalność zastawki to jakaś wrodzona wada serca.Nie mam pod ręką wyników badań ale wiem że kurczliwość jest dobra nie mam też żadnych dolegliwości.Moje pytanie brzmi jak jest z uprawianiem sportu z tą wadą jeśli nie ma się żadnych dolegliwości ? Mam robić echo raz na rok i obserwować.Czy można ćwiczyć siłowo ? Oczywiście w wymiarze. Podobno nie powinno robić się ćwiczeń izometrycznych ? Proszę o ogólne objaśnienie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sport przy tego typu wadzie serca nie jest przeciwwskazany. Warto bacznie obserwować swój organizm pod kontem ewentualnych objawów niewydolności krążenia.