Niedosłuch prawostronny i wynik TK kości skroniowych u 11-latki

Niedosłuch prawostronny (60-80 db) u 11-letniej dziewczynki. Wynik TK kości skroniowych: " Brak wykształcenia strzemiączka i odnogi długiej kowadełka bez innych zmian patologicznych w obrębie ucha po stronie prawej." Czy jest szansa na rekonstrukcję/przywrócenie słuchu? Niedosłuch stwierdzono w lutym.wcześniej moje sugestie, że córka niedosłyszy były bagatelizowane, bo przesiewowe badanie wyszło "dobrze".Czy ten "defekt" może być przyczyną problemów emocjonalnych (nerwowość,niecierpliwość)?

Zbyt mało danych aby obiektywnie ocenić możliwość pomocy. Jeśli zniszczony jest układ przewodzący dźwięk to w większości przypadków operacja rekonstrukcyjna istotnie pomoże. Niedosłuch jak najbardziej może wpływa na zachowanie pacjenta. Proszę udać się ośrodka z doświadczeniem w ossikuloplastykach.

W badaniach przesiewowych rejestruje się odpowiedzi z mózgu a u Pani dziecka jest zaburzone przewodzenie dźwięków z powodu wady wrodzonej w zakresie łańcucha kosteczek słuchowych. Jerżeli tej wadzie nie towarzyszy uszkodzenie ośrodków narządu słuchu/ucho wewnętrzne, drogi i osrodki słuchowe w mózgu/ to jest szansa całkowitego przywrócenia słuchu. i pozbycia się niewątpliwie z tym związanych problemów emocjonalnych u dziecka.