Niedotlenienie w czasie porodu a choroby

czy podczas porodu w skutek niedotlenienia (użycia zbiegu Kristellera) mogło dojść do choroby (10-N, 05-R, 06-E)?

Marta Mielniczuk

Witam, niedotlenienie jest niebezpiecznie dla mózgu dziecka, w skutek poważnego niedotlenienia dojść może do mózgowego porażenia dziecięcego, upośledzenia wzroku, słuchu, zaburzeń w rozwoju umysłowym, czy padaczki. Najczęściej jednak niedotlenienie nie powoduje tak poważnych dolegliwości. Pozdrawiam.