Niedowaga, anemia, nudności... Co robić?

Mój przyjaciel ma 17 lat, 179 cm wzrostu i waży 45 kg. Jeszcze 2 tygodnie temu ważył 53, ale ostatnio ma dużo stresów i szybko schudł. Poza tym każda próba posiłku kończy się wymiotowaniem, w skutek czego od 3 dni chodzi praktycznie o pustym żołądku, od tego czasu też gorączkuje. Ponadto od dziecka cierpi na niewydolność nerki i ma problemy z sercem, ma przepisane leki, ale bierze je tylko gdy boli... Wiem, że powinien zgłosić się do lekarza, jednak jestem pewna, że tam nie pójdzie, a już na pewno nie pozwoli zrobić sobie badani krwi. Proszę o pomoc. Istnieje jakaś dieta bądź lekarstwa bez recepty, które może zażywać w takiej sytuacji?
ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Jedyne, co może (i koniecznie powinna) Pani zrobić dla kolegi, to nakłonić go na wizytę u lekarza. Objawy opisane przez Panią są bardzo niepokojące. Mogą wynikać z wielu mniej lub bardziej groźnych chorób (np. zatrucie pokarmowe, ale też m.in. choroba wrzodowa żołądka, mocznica związana ze schyłkową niewydolnością nerek, czy nawet choroba nowotworowa). Kolega koniecznie powinien zgłosić się do lekarza.