Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedowaga - jak mam przytyć?

Mam 22 lata. Wzrost to 165 i ważę 47kg. Bardzo chciałabym przytyć, lecz nie wiem co zrobić. Od paru lat próbuję i nic - ciągle chudnę. Parę lat temu udało mi się ważyć koło 56 kg, lecz moja waga utrzymywała się przez jakieś 2 tygodnie. Ciągle pragnę powrócić do tamtej wagi, ale już nie daję rady. Proszę o pomoc.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Dieta śródziemnomorska a serce

Dieta śródziemnomorska dostarcza organizmowi odpowiednią ilość tłuszczu, energii, błonnika oraz wiele witamin i składników mineralnych. Zawiera dużo warzyw, owoce, ryby morskie, a główne źródło tłuszczu w tej diecie stanowi oliwa z oliwek. O jej wpływie na nasze zdrowie opowiada prof. dr hab. Zbigniew Gaciong, internista.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa
67 poziom zaufania

Pani BMI wynosi 17,27 i wskazuje na niedowagę. Należałoby zwrócić się do lekarza, aby wyeliminować chorobowe przyczyny niedowagi i zasięgnąć konsultacji, dlaczego nie udało się Pani utrzymać masy ciała 56 kg (powinna Pani w tym celu przeanalizować swój jadłospis z tego czasu).

Standardowa dieta na przytycie opiera się na produktach o wysokiej gęstości odżywczej. Jednak nie są polecane produkty typu fast-food i słodycze.
Dieta powinna opierać się na pełnotłustych przetworach mlecznych, chudym mięsie, rybach morskich, produktach mącznych - kluski, makarony, pierogi itp., dodatkowo do potraw należy dodawać oliwę z oliwek, masło, orzechy, suszone owoce lub mleko w proszku.

Dodatkowe informacje znajdzie Pani na stronach
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-dla-kobiet
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-niedowage
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-zasady

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy