Niedowaga spowodowana brakiem apetytu

Witam. Mam prawie 22 lata od niecałego roku mam duże problemy z niedowagą, która wynosi raptem 48kg i 164cm wzrostu. Na początku myślałam że jest to związane z pracą jaką zaczęłam prawie rok temu (praca fizyczna) ale nic się nie unormowało, mam również problem z apetytem często jem na siłę, niestety palę papierosy, a dziś zauważyłam ogromne popękane naczynka pod biustem na prawie całych żebrach. Proszę o pomoc nie wiem już co robić.

polecam większą aktywność fizyczną, która często wzmaga apetyt, oraz picie większej ilości wody, regularne posiłki - nawet jeśli nie ma ochoty na jedzenie, zjeść owoc czy coś małego, powinno być coraz lepiej powodzenia!

Z tego co Pani piszę trudno zdiagnozować, czy choruje Pani na zaburzenia odżywiania. Jeśli niepokoi Panią stan Pani zdrowia warto udać się do lekarza lub specjalisty. To on po analizie stanu Pani zdrowia, wykonaniu pomiarów ciała będzie mógł zdiagnozować co Pani jest i jakiego leczenia to wymaga. Stres może prowadzić to problemów z apetytem, z tym, że jeśli trwa to zbyt długo, a masa ciała spada jest to już niepokojące. Myślę, że naprawdę warto skorzystać z pomocy specjalisty, który się Panią zajmie i pomorze wrócić do formy.

Witam. Radziłabym udać się do dietetyka, który po wykonaniu analizy składu ciała i wywiadu ułoży odpowiednią dietę.Pozdrawiam