Niedowład języka po operacji usunięcia złamanego wyrostka rylcowego

jestem 2 dni po operacji usunięcia złamanego wyrostka rylcowatego mam niewładną połowę języka utrudnione mówienie w pozycji stojącej na leżąco mówię poprawnie oczywiści jem tylko tą zdrową strona języka bo inaczej ksztuszę się. Czy to oznacza że w trakcie operacji przecięto mi nerw podjęzykowy. Jeśli tak to czy nrw jast w stanie zregenerować się?

Ruchomością języka zawiaduje n. podjęzykowy i najprawdopodobniej został on podczas operacji co najmniej podrażniony. Istnieje też możliwość że nerw jest uciśnięty przez obrzęknięte tkanki lub krew w loży pooperacyjnej. Niedowład w takich sytuacjach ustąpi. Uszkodzony nerw jeśli tylko nie jest przerwany może się zregenerować choć to trwa zwykle długo.