Niegroźna torbiel piersi i wynik biopsji cienkoigłowej

Witam.Prosze o zinterpretowanie wyniku badan z biopsji cienkoiglowej:"Tresc bialkowa, platy i grupy komorek gruczolowych w czesci z cechami metaplazji apokrynowej".Dodam ze chodzi o moja mame ktora ma 56 lat jest juz po menopauzie.Z usg wyszlo ze to niegrozny torbiel o wielkosci 9mm a potem skierowali ja na biopsje.Lekarz powiedzial mamie zeby sie nie denerwowala bo ma zdrowe piersi i to niegrozne, ale mimo wysztko wole byc pewna.Ma przyjsc na kolejne USG za rok, ten czas mnie jednak przeraza.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Torbiel to zmiana łagodna. W opisie biopsji nie widać niczego podejrzanego. Konieczna jest tylko okresowa kontrola USG. Proszę być spokojną o stan Mamy.