Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niegrzeczne zachowanie 5-latka w pierwszej klasie

witam mam problem od 3 miesiecy moj 5 letni syn chodzi do pierwszej klasy coraz bardziej wychowawczyni skarzy sie na jego zachowanie ze niesiedzi w lawce nieslucha wyzywa kolegow niewiem co mamrobic.prosze o pomoc
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Depresja poporodowa

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży opowiada o depresji poporodowej.

Witam serdecznie,

proszę znaleźć chwilę na szczerą rozmowę z wychowawczynią. Należy dowiedzieć się w jakich sytuacjach syn tak się zachowuje. Może być wiele przyczyn. Najważniejsze to ustalenie tej prawdziwej. Dobrze jest również spytać syna. Jak podoba mu się na lekcjach, czy rozumie panią, popytać o kolegów. Może podczas swobodnej rozmowy problem wypłynie.

Jeśli problem nie zniknie, proszę zwrócić się do specjalisty.

Pozdrawiam
Marlena Kwiatkowska
logopeda, pedagog

www.klinika-mowy.pl

0

Pani syn może mieć problemy ze skupieniem uwagi na zadaniach, które wykonywane są w szkole. Dodatkowo Pani synek wypracował sobie pozycję, w której uzyskuje natychmiastową uwagę otoczenia /przez niesłuchanie poleceń nauczyciela, zachowanie wobec rówieśników/. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się terapia behawioralna- wzmacnianie pozytywnych zachowań przy wygaszaniu negatywnych /wspierane nagrodami- gospodarka żetonowa/.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Pierwsza klasa zawsze jest trudna, dzieci testują granice i cierpliwość nauczyciela. W klasie powinny być ustalone zasady, które dzieci uczą sie przestrzegać z pomocą nauczyciela. Trzeba porozmawiać z wychowawcą u ustalić wspólny front dzialañ.Pani niewiele może zrobić bo w zasadzie to co dzieje sie w szkole to raczej powinno dotyczyć nauczycieli i oni na bieżąco winni wyciągać konsekwencje. Trzeba dopytać w jakich okolicznościach występują trudne zachowania, kiedy, co się takiego dzieje gdy syn nie słucha. Nauczyciel musi precyzyjnie to określić, a potem może trzeba zmodyfikować otoczenie by chłopiec się np nie rozpraszał albo dać mu dodatkowe zadania jeśli się nudzi, itd
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy