Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niegrzeczne zachowanie dziecka w szkole

Witam serdecznie wiem ze bez badania dziecka trudno jest o diagnoze ale prosze o podpowiedz ; syn w domu zachowuje sie w miare poprawnie natomiast w szkole od poczatku roku przyniosl 26 uwag i odbylo sie kilkanascie rozmow z nauczycielami , syn przeszkadza na lekcji, kloci sie z nauczycielami blaznuje stroi miny podrzeznia nie słucha polecen nie reaguje na uwagi jest arogancki i chamski w przedszkolu ostatnie 2 lata bylo podobnie ale o mniejszym nasileniu prosze o pomoc dziekuje za wzkazowki
KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Rokowanie w depresji

Być może syn ma trudności w sytuacjach i relacjach grupowych. Może mieć to związek z potrzeba aprobaty społecznej (popisania się przed grupa rówieśniczą) lub trudności w koncentracji uwagi związanej z większą ilością bodźców w grupie.
Zachęcałabym do konsultacji z poradnia psychologiczno-pedagogiczną, która będzie miała szanse zdiagnozować trudności syna i zalecić najlepsza dla niego formę pomocy i wspierania rozwoju.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam,
z Pani listu przebije głęboka troska i niepokój o dziecko. Syn zachowuje się w taki sposób, który utrudnia mu adaptację społeczną ,zdobywanie sukcesu szkolnego i nawiązywanie prawidłowych relacji z innymi.
Może to być spowodowane wieloma czynnikami - słabą samokontrolą, niskim poziomem umiejętności emocjonalno-społecznych ,powodem mogą tez być czynniki środowiskowe i inne związane np. ze stanem zdrowia dziecka.
Warto skonsultować się w tej sprawie z pedagogiem w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej w Pani mieście. Z pewnością udzieli Pani właściwych wskazówek wychowawczych i w razie potrzeby skieruje do innych specjalistów. Porada w poradni jest bezpłatna.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Skoro twierdzi Pani, że w domu nie ma problemów to widocznie coś w szkole musi się dziać takiego co wyzwala złe zachowanie. Może brak jasnych zasad wytyczonych przez nauczycieli, może kłopoty z rówieśnikami, którym syn chce się przypodobać błaznując. Konieczna jest szczera rozmowa z pedagogiem, wychowawcą i wspólny front. Może kontrakt?
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy