Niejednorodna gęstość miąższu płucnego płatów dolnych z obecnością zmian

Witam! Mam pytanie. Miałam robione badanie TK klatki piersiowej z kontrastem po dożylnym podaniu środka cieniującego. W opisie jest sporo rzeczy których nie rozumiem np.niejednorodna gęstość miąższu płucnego płatów dolnych z obecnością zmian o typie pułapki powietrznej co przemawia za obturacją obwodowych dróg oddechowych, tchawica i główne rozgałęzienia oskrzelowe bez cech obturacji, śledziona powiększona do 127mm. Proszę o pomoc w zrozumieniu tego co to oznacza. Dziękuję.

Wskazane wykonanie badań czynnościowych: spirometria, pletyzmografia, dyfuzja