Niekomfortowy ból zęba

Witam! Moim problemem jest ząb.Konkretnie jest to kieł po lewej stronie na dole. Ból jest do zniesienia,nie jest duży,jednak niekomfortowo się czuję. Pojawia się w sytuacji jedzenia,szczególnie powiedzmy 'gumowopodobnego'. Niestety u stomatologa ostatni raz byłem...wstyd się przyznać 6-7 lat temu. Umówiony jestem w następnym tygodniu. Ogólnie chodzi mi aby się dowiedzieć jak wygląda leczenie takiego zęba? Takiego małego zęba.

Witam,
najwyższy czas pokazać się w gabinecie;)
Leczenie wygląda następująco:)
lekarza sprawdza czy ząb jest żywy, następnie znieczula (jesli pacjent sobie życzy) oczyszcza zęba z tkanek próchniczych. Jeśli doczyści to zakłada wypełnienie. Jesli jednak ubytek sięga do miazgi (nerwu) lub ząb jest martwy przeprowadzi leczenie kanałowe (nie boli!) i odbuduje (w zależności jak zniszczony jest ząb zastosuje odpowieni materiał)
Powzodzenia:)