Niekontrolowane ataki złości i agresji u oszukiwanej i zdradzanej kobiety

Od roku,jak dowiedziałam się że byłam oszukiwana i zdradzana przez mojego partnera pojawiły się u mnie niekontrolowane ataki złości i agresji ze względu na dziecko nie zostawiłam go.Lecz teraz czasem przestaje panować nad sobą i rzucam się na niego z pięściami...cały czas prześladuje mnie myśl żejestem wykorzystywana i oszukiwana.Boję się ze kiedyś nie wytrzymam i stanie się coś złego.W jaki sposób mam nad sobą panować może czas na leki uspokajające lub wizytę u lekarza?co jest ze mną nie tak ?

Dzień dobry,

Pomysł z lekami nie jest zbyt dobry. Zdecydowanie bardziej odpowiednia będzie dla Państwa psychoterapia par/małżeńska. Proszę znależć w swojej okolicy ośrodek/terapeutę, który prowadzi taką formę psychoterapii i udać się na osobistą konsultację.

Proponuję najpierw udać się na konsultację do psychologa poznawczo-behawioralnego (Pani ataki złości mają podłoże poznawcze, tzn. wynikają z przeświadczenia, że "jest Pani oszukiwana" - praca z psych. pozn-behawioralnym pomoże przepracować Pani dysfunkcyjne przekonania). Proszę udać się na takie spotkanie indywidualnie i na początek sama przepracować pewne kwestie.
Później polecam udać się na spotkanie z terapeutą par, który pomoże Państwu omówić trudne kwestie, uporządkować dotychczasowe doświadczenia oraz zbudować na nowo nić zaufania między wami. Powodzenia!

Witam, koniecznie proszę skorzystać z wizyty u psychoterapeuty, nie jest rozwiązaniem Państwa problemów agresywne odreagowanie swojej złości, a uraz wynikający z zachowania partnera może jeszcze długo w Pani trwać.Pozdrawiam

Dzień dobry, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce pani być w tym związku czy go zakończyć. Jeżeli chce pani pozostać w związku zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą par i przepracowanie pani złości, być może terapeuta zaleci spotkania indywidualne. Pozdrawiam.