Niekontrolowanie spożywanego alkoholu

Dobry wieczór.Mam problem bo mąż chodził(był zaledwie 2 razy) na terapię dla uzależnionych i po tych wizytach poinformował mnie że nie musi chodzić bo powiedziano mu ,że nie ma problemu z alkoholem. Potem przez okres 6-7 miesięcy nie pił ale zaczął ponownie (od Maja 2014) .Gdy pije nie kontroluje ilości wypijanego alkoholu-pije a potem pod siebie sika. Ponadto za żywa leki od psychiatry na zaburzenia somatyczne (oriven 37,5mg)twierdząc że one nie uzależniają i nie mają żadnego wpływu.

Dzień dobry

PRAWDOPODOBNIE mąż Panią okłamał, żeby się nie leczyć.
To co Pani może zrobić to jednak namawiać męża na leczenie (szczególnie, że jest uzależniony); a przede wszystkim - udać się samej do takiej poradni, w której również dostępna jest pomoc dla bliskich osobie uzależnionej.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Proszę przede wszystkim zadbać o siebie i skorzystać z pomocy psychologicznej dostępnej osobom współuzależnionym (czyli partnerów osób z problemem alkoholowym), bardzo dobrym pomysłem jest dołączenie do grupy wsparcia w której pozna Pani osoby w podobnych sytuacjach i w której uzyska zrozumienie. Jeśli sama nie nabierze Pani sił tym bardziej będzie Pani ciężko zmagać się z chorobą męża. To czy on sam skorzysta z pomocy i faktycznie będzie chciał się leczyć- na to Pani wpływ jest naprawdę niewielki, może Pani oczywiście zachęcać męża do walki z chorobą ale jest to niestety jedyne co może Pani zrobić. Dlatego proszę przede wszystkim zadbać o siebie po to, żeby miała Pani siłę do walki o swoje (wasze) lepsze jutro. Pozdrawiam i życzę powodzenia