Niekontrolowany spadek potasu

Wczoraj w nocy miałam spadek potasu do 3,2 z tego powodu wylądowałam w szpitalu ponieważ dwarazy miałam niekontrolowane omdlenie i to bardzo nagłe, że nie wiedziałam co tak naprawdę się ze mną stało. Jak długo muszę przyjmować potas w tabletkach żeby uzupełnić niedobór?. Czy powinnam zrobić w niedługim czasie badanie kontrolne potasu? Nadmieniam, że w ostatnich 3 miesiącach schudłam 10 kg oraz biorę leki na nadciśnienie, odwodnienie /zaburzenia limfatyczne kończyn dolnych/ obrzęki stóp, stawów.

Witam. Obniżony poziom potasu często występuje przy stosowaniu niektórych leków obniżających ciśnienie krwi, w szczególności moczopędnych (jak Furosemid). Na pewno wskazana jest kontrola poziomu potasu i być może przewlekła suplementacja