Niektóre z cechami restrykcji dyfuzji wody zlokalizowane w istocie białej półkul mózgu podkorowo i okołokomorowo

Liczne powyżej10hyperintensywne ogniska w obrazachT2zależnych izo-/hypointensywne wobrazachT1zależnych,niektóre z cechami restrykcji dyfuzji wody zlokalizowane w istocie białej półkul mózgu podkorowoi okołokomorowo w ciele modzelowatym w lewejtorebce wewnętrznej napograniczu kolana i tylnej odnogiWielkość zmianod2-3do9mmPo podaniu środka kontrastowego widoczne wzmocnienie obrębie ogniska podkorowego w lewym płacie skroniowym i w dwóch bardzo drobnych podkorowych ogniskach w płacie czołowym lewym

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany mogą być wynikiem mikroudarów. Jeżeli nie ma konkretnych objawów choroby nie ma powodów do obaw w tej chwili. Wskazana jest wizyta u neurologa.