Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieleczone zęby a ciąża

Mam dużo ubytków w zębach. Dużo do wyrwania. Zeby to mój największy problem:-( teraz jestem w ciąży czym grożą nieleczone zeby w ciąży ? Nie jestem w stanie ich wszystkich wyleczyć. Niestety długo na taki stan zebow "pracowalam" co. Grozi mojemu nienarodzonemu dziecku?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Żelazo w ciąży

Czym może grozić niedobór żelaza, dlaczego ważne jest jego spożywanie, i jakie produkty obfitują w ten pierwiastek? Na te pytania odpowiedzi udziela dietetyk, mgr Marta Michalak-Tomasik.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeżeli mamy do czynienia z próchnicą grozi to zakażeniem ogolnoustrojowym. Nie jest to jednak stan pewny.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Zepsute zęby są siedliskiem bakterii, które krążąc z krwią osadzają się w organach wewnętrznych będąc przyczyną wielu ciężkich schorzeń m,in. serca, nerek, stawów. W łonie matki krąży ta sama krew a więc i w organizmie dziecka bakterie mogą powodować różne zmiany chorobowe. Pozdrawiam

0

Witam. Nie powiem nic odkrywczego, proszę jak najszybciej udać się do dentysty i zacząć leczenie. Tylko tak może Pani zapobiec przykrym powikłaniom i chronić swoje dziecko.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy