Nienawiść w stosunku do ludzi

Dobry wieczór.Nie wiem czy ujme moją syt.w pyt.Nienawidzę ludzi,doprowadzam ich psych.do białej gorączki i lubię to robić... Przez lata byłam istnym dobrem,ale z tym samym uczuciem tylko byłam bez tożsamości i osob.nie przystosowana do życia i to było moje jedyne wyjście.... silą rzeczy pozyskałam dobra opinię na której ,,jadę,,ale nienawidzę udawać dobra... lubię widzieć kiedy ludzie cierpią i nie widać na zewnątrz przyczyny cierpienia żeby ktoś mógłby współczuć.... ich reakcje i myślę radźSobi

Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii. Będzie Pani miała szanse przyjrzeć się stojącym za tym emocjom i przyczynom, a także możliwościom zmiany.

Pani opis jest zbyt krótki by móc coś konkretnego stwierdzić, ale....z pewnoscią czerpanie satysfakcji z "robienia ludziom źle" i zgeneralizowane uczucie nienawiści nie świadczy o normatywnym rozwoju psychicznym. Często tego typu myślenie pojawia się u osób psychopatycznych. Polecam zgłosić się do psychologa i jak najszybciej rozpocząć pracę nad tym problemem. Pozdrawiam.