Niepełne wyniki badań krwi

Mój syn ma 16 lat, wyniki które odebrałam tak wyglądają: hct - 35,9; rbc - 3,97; ob - 11; kreatynina - 0,53. Czym może to być spowodowane?

Lek. Marta Hat

Witam! Aby dokładnie odpowiedzieć na Pani pytanie należałoby znać wyniki (także te prawidłowe) wszystkich wykonanych badań (łącznie z normami laboratoryjnymi, które mogą się różnić w zależności od laboratorium). Dodatkowo istotny jest fakt z jakiego powodu badania zostały wykonane, jakie są/były dolegliwości, czy są jakieś odchylenia w badaniu fizykalnym. Z przytoczonych wartości nieznacznie obniżone są parametry czerwonokrwinkowe, niższy jest tez poziom kreatyniny. Należy zgłosić się z pełnym badaniem do pediatry. Pozdrawiam