Niepełne wzwody związane z problemami w psychice

Witam, mam 20 lat, od około roku towarzyszą mi niepełne wzwody niezależnie czy przy kontakcie z partnerką, masturbacji czy rano. Ostatnio zgłosiłem się do seksuologa, ten stwierdził, że problem leży w psychice i przepisał Efectin 37,5 mg( przez pierwsze 10 dni,potem 75mg) oraz Sildenafil przed masturbacją. Dziś mija 9 dzień terapii, porannych wzwodów nie ma a Sildenafil działa bardzo słabo.Czy problem leży w hormonach? Mam lekką ginekomastie, Testosteron wynosi 424ng/dl (175-781) Prolaktyna 10,4

Czy nie było zażywania sterydów anabolicznych?
Dobrze, że jest Pan w opiece lekarza seksuologa.
Zachęcam do całkowitej szczerości w kontaktach z lekarzem.
Coraz częściej młodzi pacjenci zatajają lub umniejszają zażywanie anabolików i środków psychoaktywnych.
Również marihuany nie należy traktować jako nieszkodliwą używkę.
Reakcje na pochodne konopii są bardzo różne, indywidualne.
Mam nadzieję, że leczenie u seksuologa będzie efektywne, trzymam kciuki i pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień Dobry,

jeśli seksuolog stwierdził, że problem leży w psychice, to poza farmakoterapią niezbędne jest także podjęcie psychoterapii.