Niepohamowany apetyt...

Dlaczego nie potrafię opanować apetytu? Np... mama kupi chipsy, a ja potrafię zjeść nawet 5 paczek naraz. ; o To samo ze słodyczami, czy obiadami... Nie wiem co zrobić. Potem jestem na siebie zła, czasami wymiotuję, ale rzadko. Bałam się, że mogę mieć bulimię... Nie wiem co robić. Czasami potrafię się opanować, a czasami... mam ochotę "napaść" na lodówkę i wszystko zjeść... Nie wiem jak to pokonać...
ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Napady niepohamowanego obżarstwa są najczęściej spowodowane wcześniejszym ograniczaniem jedzenia.
Jeśli nasz organizm nie dostaje tyle kilokalorii ile potrzebuje do normalnego funkcjonowania, w końcu zaczyna się domagać jedzenia, co skutkuje ogromnym apetytem.

Ma to także związek ze stanem psychicznym. Przestrzeganie drastycznej diety, ograniczenia związane z jedzeniem skutkują ciągłym myśleniem o nim i w takich napadach obżarstwa - sięgniem zwłaszcza po te rzeczy, które są "zakazane", a więc na przykład chipsy i słodycze.

Jak z tym walczyć?

Jeść regularnie i zawsze o tych samych porach. W zdrowej diecie powinno być 5 posiłków - 3 podstawowe: śniadanie, obiad, kolacja i 2 mniejsze: drugie śniadanie i podwieczorek. Jeśli nasz organizm wie, że ma zagwarantowane te posiłki pomiędzy nimi nie ma już ochoty na nic więcej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty