Niepokój, brak organizacji a depresja

Podejrzewam u siebie nerwicę. Mam większość jej objawów. Jednak moja osobowość nie pasuje do tej choroby. Jestem osobą, która generalnie nie przejmuje się niczym. Nie odczuwam też stresu ani presji. Jedynie moje ciało zachowuje się tak jakby nie słuchało głowy. Czasem mam taki dziwny słaby ból w sercu jak mam coś robić lub czekam aż ktoś coś zrobi(taka niecierpliwość). Mam też problemy z zaangażowaniem w związku, organizacją czasu oraz dużo natręctw. Często też odczuwam nieuzasadniony niepokój.

Witam,
czyli odczuwa Pan dolegliwości nerwicowe,zarówno psychiczne,jak i somatyczne.,które najlepiej powierzyć specjalistom w poradniach zdrowia psychicznego/psychiatra lub psychoterapeuta/ a najczęsciej ich wspólne oddziaływanie.
Pozdrawiam i proponuję zarezerwować wizytę.

Witam,
Opisywane przez Pana objawy stanowią silną podstawę do konsultacji z lekarzem psychiatrą a w dalszej kolejności z psychoterapeutą. Nie do końca jest też tak, że choroba musi iść w parze z "dopasowaną osobowością" - po prostu u różnych osób może objawiać się w różny sposób, choć osiowe symptomy są zwykle wspólne. Pisze Pan, że "generalnie nie przejmuje się niczym" - zastanawiam się, czy to w ogóle realne? Być może dzieje się tak, jak Pan czuje - że nie czuje Pan wielu rzeczy "na głowę", ale przeżycia, jakie niewątpliwie zachodzą w Panu pod wpływem życiowych zdarzeń, mocno zapisują się w somatycznej sferze Pana funkcjonowania. Jeszcze raz zachęcam do konsultacji ze specjalistą.
Pozdrawiam

Nerwica zapewne ma swoje ujście somatyczne. A jeśli są objawy somatyczne, to i coś w psyche zapewne to powoduje. Myślę, że warto skonsultować sprawę z psychologiem. Być może poznanie odpowiednich metod radzenia sobie ze stresem, czy napięciem cielesnym Panu wystarczą. A być może warto będzie odbyć kilka wizyt więcej, aby przepracować w całości niecierpliwość, brak emocjonalnego zaangażowania w związkach, czy dezorganizacje o których Pan wspomina. Szczerze powiedziawszy brak zaangażowania w bliskich relacjach może powodować wiele problemów emocjonalnych, więc według mnie, warto się temu przyjrzeć. Pozdrawiam serdecznie.