Niepokojąca pozycja spania 16 miesięcznej córki: Co robić?

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu zauważaliśmy z mężem, że nasza najmłodsza córcia układa się do snu w dziwny sposób. Pozycja na brzuszku, ale pupka wysoko podciągnięta do góry. Bardzo nas to martwi. Wcześniej zasypiała na boczku lub pleckach, ale od jakiegoś czasu tak się układa. Nie wiemy czy to jest prawidłowe? Drugie pytanie: Nasza pierwsza córcia 4-latka dzień w dzień budzi się z płaczem około północy i właściwie nie zaśnie aż ja się koło niej nie położę, wtedy śpi do rana. Jest to bardzo dla mnie męczące. Zostawiam jej malutkie światełko, ale to też nie pomaga. Tłumaczę, tulę i staram się jak mogę, ale nic nie działa. Budzi się każdego dnia i praktycznie potem już śpimy razem. Co robić? Czy to jest jakieś zaburzenie? Dziękuję za poradę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Zachęcam do skonsultowania się z pediatrą, w sprawie dziwnych pozycji maluszka. Być może to przejściowe i minie niedługo, ale warto to skonsultować. Starsza córeczka może przejawiać naturalny w tym wieku lęk przed ciemnością lub dziwnymi dźwiękami. Zachęcam do uspokajania dziecka, usypiania przy nim ale wracaniu do swojego łóżka. Jeśli maluch wybudzi się i ponownie zawoła Panią to proszę ponownie utulić dziecko, może położyć się przy nim i gdy zaśnie wrócić do swojego łóżka itd. To dość męczące, ale na pewno po pewnym czasie przyniesie efekt.

Pozdrawiam