Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepokojące objawy: czy mam się martwić i pójść do lekarza?

Witam! Mam 21 lat, ostatnio zauważyłam u siebie kilka objawów pasujących do cukrzycy i nie wiem czy mam sobie i lekarzowi zawracać nimi głowę? Zaniepokoiło mnie przemęczenie i bardzo długie spanie, nawet do 12 h, z rana mam niechęć do wstania. Ostatnio zauważyłam nadmierne łaknienie, najczęściej mam ochotę na coś słodkiego albo fast food, a przy tym nie przybieram na wadze. Ważę 64 kg przy wzroście 166 cm. Zauważyłam także wypadanie włosów, częsty ból głowy, ale nie jestem pewna czy to nie zatoki, bo boli mnie całe czoło i czasem jak zamknę oczy to kręci mi się w głowie.

I nie wiem czy to przez zimę i mróz, ale cały czas chce mi się pić. Od momentu dojrzewania pojawiały się pryszcze na twarzy, ale szybko się goiły, a ostatnio nawet po zastosowaniu antybiotyku nie znikają, a zawsze pomagał. W mojej rodzinie nikt na cukrzycę nigdy nie chorował, dlatego zanim pójdę do lekarza, wolę najpierw zapytać się, czy warto marnować swój i jego czas? Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak wstrzykiwać insulinę?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie jedna z najczęściej występujących chorób. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, czego jeszcze warto dowiedzieć się o cukrzycy. Zapoznaj się z isntrukcją wstrzykiwania insuliny.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Żaden z powyżej opisywanych objawów nie wskazuje jednoznacznie na możliwość chorowania na cukrzycę. Bardziej prawdopodobne są zaburzenia gospodarki hormonalnej.

W pierwszej kolejności proponowałbym zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią, zleci podstawowe badania, w tym oznaczenie stężenia TSH, czyli hormonu tyreotropowego pośrednio oceniającego funkcję tarczycy. W zależności od wyników podejmie się on samodzielnego leczenia albo skieruje do specjalisty endokrynologa, ewentualnie innego w zależności od tego co rozpozna.

Proszę mimo wszystko zgłosić się do lekarza w celu dokładnego zbadania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Lekarz w Szpitalu Praskim pw. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy