Niepokojące objawy: czy to grypa A/H1N1?

Witam. Mam 22 lata. Mam typowe objawy grypy: kaszel, katar, ból gardła, ból głowy, gorączkę, wystąpiły również dreszcze i bóle stawów i mięśni. Choroba trwa już czwarty dzień. Dodatkowo wystąpił wczoraj ból serca - jakby kłucie w klatce piersiowej. Ból był tak silny, że w pewnym momencie nie mogłam oddychać. Problem z oddychaniem i bólem w klatce piersiowej od wczoraj się nie powtórzył. Czy to podstawa, by podejrzewać grypę A/H1N1?

Witam serdecznie.

W obecnym roku większość zachorowań na grypę wywoływana jest przez wirusa A/H1N1( jest wirusem sezonowym). Dlatego prawdopodobieństwo zakażenia tym wirusem w Pani przypadku jest dość duże.
Infekcja ma zazwyczaj łagodny przebieg i ustępuje po kilku dniach po zastosowaniu leczenia objawowego (preparatami o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym). Niepokojąca jest  sytuacja, w której gorączka utrzymuje się ponad 3 dni i towarzyszy jej  dusznośc czy ból w klatce piersiowej. Objawy te mogą świadczyć o wystąpieniu powikłań pogrypowych (np. zapalenia płuc), dlatego zalecałbym konsultację lekarską.