Niepokojące objawy po oddaniu krwi

Witam, Oddawałam wczoraj krew. Przed oddaniem wypiłam ok 1,5l płynów, do tego zjadłam lekkie śniadanie (ok 2h przed oddaniem krwi) i przez pierwsze pół godziny czułam się bardzo dobrze. Przez kolejne trzy godziny musiałam cały czas siedzieć, ponieważ cały czas przy każdej próbie stania czułam, że zaraz zemdleję (co zdarzyło się raz, według świadków, na ok 1 min). Do końca dnia czułam się słabo. Dodatkowo powstał bardzo ciemny siniak, o średnicy ok 5 cm, centralnie w zgięciu łokcia, a wkłucie było 3 cm poniżej zgięcia (siniak nie obejmuje miejsca wkłucia). Czy z takimi objawami warto ponownie próbować oddawać krew? Czy należy się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu?

Szanowna Pani, należy pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu, myślę że nie ma się czym martwić. Pozdrawiam