Niepokojące sny u 39-latki

Od pół roku mam bardzo niepokojące sny,według starszych ludzi prorocze,takie które zapowiadają zmiany niekoniecznie dobre.bardzo się boję,bo mam problem ze zdrowiem. często śnią mi się moi nieżyjący już rodzice,najczęściej mama,kiedyś kazała mi się pakować,w moich snach żyją,śnią mi się trumny,mięso itp,budzę się w nocy spanikowana okropnie.boję się zasnąć ostatnio śniła mi się zmarła ciocia do której krzyczałam żeby nie przychodzili bo nie jestem gotowa,modlitwa niewiele pomaga.pomocy

Dzień dobry,

Niewiele wynika z Pani postu; czego Pani oczekuje, umieszczając taki post w dziale "psychologia" ? A jeśli chce się Pani zająć analizą swoich niepokojących snów, to jest to możliwe wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą - w trakcie własnej psychoterapii.

Dzień dobry!

Zgodnie z aktualną wiedzą nie istnieje takie zjawisko jak sny prorocze, przewidywanie przyszłości itp. To, co śnimy jest odzwierciedleniem naszego życia psychicznego, przeżywanych emocji, doświadczeń, wspomnień, planów, marzeń, celów, obaw, doświadczonych sukcesów i traum. Częste i męczące koszmary senne mogą być związane np. ze szczególnie trudnym okresem w życiu, nieprzepracowanymi doświadczeniami przeszłości, stanami lękowymi czy depresyjnymi.

Pozdrawiam!