Niepokojące upławy wyglądające jak okres

Witam piszę w ważnej sprawie, mianowicie od roku towarzyszą mi dziwne upławy. Mam 27 lat i od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Obecnie nie współżyję, jednak okres mam dziwnie nieregularny np. w terminie go dostaję, ale po skończeniu po 6 dniach pojawia się znowu, ale w formie czerwonych upławów objętością zbliżone do okresu.

Trwa znowu 5, 6 dni potem mija i za kilka dni powraca. Potem kilka dni suchości i znowu bielizna zalana czerwono-brązową mazią. Sama nie wiem co o tym sądzić. Wizytę u ginekologa mam dopiero za miesiąc. Bóle w dole brzucha nie często towarzyszą tym plamieniom, a chcę wiedzieć czy to może być coś poważnego, czy w ogóle rak może się tak objawiać.

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Wiele różnych chorób może się objawiać w ten sposób. Może to być zwykła nadżerka, może być również infekcja albo też choroba nowotworowa. Uważam, że powinien obejrzeć Panią lekarz. Jeżeli dotąd podczas brania antykoncepcyjnych tabletek nie było takich objawów, tym bardziej proszę się udać jak najszybciej do ginekologa. Można spróbować na izbie przyjęć.
Pozdrawiam.