Niepokojące wyniki badań u męża z refluksem przełykowym

dzień dobry , Mąż wykonał badania krwi , morfologia w normach natomiast niepokoi mnie badanie g-GT 98 U/L ale , ALT 32 U/L , AST 25 U/L , TRÓJGLICERYDY 136 mg/dL , CHOLESTEROL 289 mg/dL .CRP 65,2 . Proszę o poradę jakie badania jeszcze należało by wykonać , które pomogły by znaleść przyczynę takich wyników. Dodam jeszcze że mąż ma refluks przełykowy i problemy ze zwieraczem dolnego odcinka przełyku. Będę wdzięczna za informację.

Lek. Bartosz Domagała

Należy poszukać źródła infecji, ponieważ wynik crp świadczy o stanie zapalnym. Wymaga to zebrania szczegółowego wywiadu oraz zbadania pacjenta . Bez tego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć w którym z badań szukać przyczyny