Niepokojące wyniki i obniżona masa ciała u 28-latki

Kobieta, 28 lat, niedobór masy ciała. Wyniki Echa serca: FS 32, EF 65%. Zastawka mitralna: płatki długie, wiotkie, ruchomość prawidłowa. Doppler: g max 3,4 mm Hg V max 1,0 m/s, Fala zwrotna. Wymiar lewej komory: rozkurcz 49mm, skurcz 33mm. Grubość tylnej ściany lewej: rozkurcz 9mm, skurcz 12 mm. Mała niedomykalność mitralna po bocznej ścianie lewego przedsionka, bez znaczenia klinicznego. Co oznaczają wiotkie płatki? Czy to może powodować kołatania serca, duszności, kłucie serca? Mam również szmery w sercu i podwyższone tętno, jak i zawroty głowy przy wstawaniu. Czy to też może powodować męczenie się przy wysiłku? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik nie wskazuje iż miałoby to wpływ na te objawy. To Echo oraz reszta badan powinny być zinterpretowane razem przez kardiologa. Proszę się do niego udać.