Niepokojące zachowanie 8-miesięcznej córeczki

Witam mam córeczkę w wieku 8 msc. Niepokoja mnie niektóre jej zachowania takie jak odchylanie czasem główki do tyłu bądź gdy lulam ją do snu córka leżąc na plecach często podnosi pupe do góry lub macha energicznie nóżkami , mając 6 miesięcy zaczęła stabilnie siedzieć chodź czasem zdarza się tak że gwaltownie się prostuje przez co traci równowagę i przewraca się z pozycji siedzącej na leżąca gdy leży na brzuszku czasami pokłada główkę na podłożu.Pediatra powiedział że nie widzi nic niepokojacego

Jeżeli pediatra po oględzinach lekarskich nie stwierdził nieprawidłowości - nie należy się martwić. Proszę monitorować rozwój córki i jeżeli np, za pół roku opisywane przez panią zachowania nie znikną, bądź się nasilą - proszę raz jeszcze udać się na konsultację oraz zasięgnąć porady psychologa dziecięcego. Jednakze na ten moment opisywane zachowania mogą wskazywać na naturalny rozwój dziecka, które testuje rzeczywistość, uczy się jej, próbuje różnych reakcji. Pozdrawiam.

Witam,

Rozumiem, że doświadcza pani dużo lęku związanego z rozwojem dziecka, to czy wszystko dzieje się tak jak być powinno.

Każde dziecko rozwija się zgodnie z własnym rytmem, rozwój psycho-motoryczny niemowlęcia jest zróżnicowany i nie musi przebiegać dokładnie według norm podręcznikowych.