Niepokojący poziom żelaza w surowicy

Witam ! Córka lat 10 miała wykonane badania lab. Morfologia krwi jest prawidłowa. Natomiast poziom żelaza w surowicy 226 μg/dl ( norma 20 - 146,00 ). Poziom transferryny 237,66 ( w normie ). Nie zgłasza dolegliwości. Czy mam się martwić.

Małgorzata Panek

Istotne byłoby oznaczenie wiązania żelaza tzw. TIBC i ferrytyny. Jeśli te parametry będą w normie, to nie ma powodu do niepokoju.
Proszę udać się z wynikami do lekarza pediatry.
Pozdrawiam