Nieprawidłowe wchłanianie jelitowe a nietolerancja laktozy

WITAM i proszę o radę. Gastroskopia wykazała Nieprawidłowe wchłanianie jelitowe. Wycinki błony śluzowej opuszki i zstępującej części dwunastnicy o budowie histologicznej w granicach normy . Nie stwierdza się wykładników morfologicznych zespołu złego wchłaniania. Czy ten wynik wyklucza nietolerancję laktozy? Chcę zrobić badanie w tym kierunku, ale nie wiem, czy jest sens.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik tego nie potwierdza. Wykonanie badania jednak może mieć sens.