Nieprawidłowe wyniki cytologii przy zaburzeniach miesiączkowania

Witam. Mam zaburzenia miesiączkowania (miesiączka jest nieregularna) więc poszłam do ginekologa zrobić cytologię. Dzisiaj odebrałam wyniki i pielęgniarka mi powiedziała żebym się zgłosiła do lekarza bo wyniki są nieprawidłowe. A mianowicie: Czynniki infekcyjne (mikroorganizmy) -infekcja o cechach bacterial vaginosis. Inny zmiany nienowotworowe (odczynowe i naprawcze): zmiany odczynowe związane z zapaleniem (łącznie z typową regenreacją) Bardzo proszę o interpretację wyników. Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście w tym momencie warto skorzystać z porady ginekologa. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia przeciwbakteryjnego.