Nieprawidłowości w chodzeniu u 14-miesięcznej córki a niedobór witaminy D3

Witam Zauważyłam u mojej 14 miesięcznej córeczki pewne nieprawidłowości w chodzeniu, problemy z bioderkiem. Jeden z lekarzy specjalistów stwierdził, że obławy powinny ustąpić za kilka miesięcy, ale nie dałam za wygraną i udałam się do drugiego specjalisty również prywatnie. Tam lekarz zlecił wykonanie kilku badań. Dziecko ma niedobór witaminy D3. Jaką należy wprowadzić dietę, i co zmienić w stylu życia dziecka. Dziecko otrzymuje witaminę D3 według zaleceń.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pod wpływem promieni słonecznych witamina D w niewielkich ilościach wytwarzana jest w skórze. Natomiast głównym źródłem witaminy D jest dieta bogata w ryby morskie.