Nieprzestrzeganie diety po wycięciu woreczka żółciowego a ryzyko zapalenia jelita grubego

Witam serdecznie.Czy wyciecie woreczka zolciowego zwieksza ryzyko zapalenia jelita grubego,zwlaszcza kiedy nie przestrzega sie po zabiegu diety?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma takiego ryzyka, bardziej niż u osób, które nie przeszły zabiegu.