Nieprzyjęcie na oddział zamknięty w szpitalu psychiatrycznym?

Witam . Mam pytanie czy jest normalne rzeczą w polskiej służbie zdrowia że szpital psychiatryczny odmawia przyjęcia pacjenta na oddział zamknięty po kilku próbach samobójczych które zagrażały jego życiu . Nie zostałem przyjęty ani jak sie sam zgłosiłem , ani jak mnie pogotowie przywiozło po dużej ilości psychotropów ani na prośbę centrum kryzysowego .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, o przyjęciu do szpitala psychiatrycznego decyduje lekarz psychiatra, wpływ na decyzję ma przede wszystkim stan kliniczny chorego w momencie przyjęcia, ew. możliwości leczenia ambulatoryjnego. Sam fakt próby samobójczej nie jest wystarczającym wskazaniem do ubezwłasnowolnienia i przyjęcia do Oddziału Zamkniętego.