Nieprzyjemny zapach zgnilizny z palców stóp

Od kilku lat pomiędzy palcami stóp (zwłaszcza między najmniejszym i "serdecznym") pęka mi skóra, czemu towarzyszy nieprzyjemny zapach zgnilizny i czasem szczypie. Dzieje się to szczególnie zimą. Czy to grzybica czy może wystarczy kupić jakąś maść i to smarować?

Można rozpocząć od maści przeciwgrzybiczych dostępnych bez receptę,np. z terbinafiną. Występują też preparaty w aerozolu, czy pudry.
Jednym z głównych powodów infekcji tego typu, jest niedopowiednie obuwie, które szczelnie zamyka stopę i ogranicza cyrkulację powietrza - należy zwrócić na to uwagę.
Jeśli zmiany będą się utrzymywać mimo zastosowanych preparatów bez recepty, należy zgłosić się do lekarza.