Nieregularana miesiączka

Mam problem z nieregularnymi miesiączkam,i tzn. nie miałam miesiączki przez 3 miesiące i poszłam do ginekologa. Skierował mnie na badania, pobierano mi krew i wyszło, że jest wszytsko ok. Współżyję z chłopakiem, wiec zostały mi przepisane tabletki regulon. Brałam je przez dwa lata, okres miałam regularny, teraz zrobiłam przerwę i znowu zaczął się koszmar. Nie mam okresu już od 1.5 miesizca i nie wiem, co mam robić. Jestem pewna, że nie jestem w ciąży... Pomocy...

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Po odstawieniu tabletek bardzo często cykl nie jest od razu regularny. Nim zacznie Pani regularnie miesiączkować, może minąć kilka miesięcy. Jeśli np. po pół roku problem będzie się utrzymywał, radzę ponownie wykonać badania hormonalne. Bardzo ważne będzie też oczywiście badanie ginekologiczne i USG.

Pozdrawiam serdecznie!