Nieregularna miesiączka - przyczyny

Witam. Mam częste bóle głowy i przybieram dużo na wadze, chociaż bardzo mało jem. Okres mam nieregularny, ale już powinnam mieć i jestem osłabiona. Czy może mi ktoś poradzić co mi może dolegać? Z góry dziękuję i pozdrawiam:(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna się Pani udać do ginekologa, a najlepiej ginekologa-endokrynologa. Nieregularny okres oraz przybieranie na wadze może wskazywać na schorzenie związane z zaburzeniami poziomów hormonów płciowych, jak PCOS. Trudno powiedzieć coś więcej bez dokładnego wywaiadu, badania ginekologicznego, USG oraz badań poziomów hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!