Nieregularna miesiączka u 12-latki

Mam 12 lat. Mój pierwszy okres pojawił się 2 lata temu i już od dawna był regularny. Miałam go jednak co 2 tygodnie. Teraz minęło już 26 dni, a okresu nie ma, choć brzuch od kilku dni boli mnie tak, jakby miesiączka właśnie trwała. W dodatku czuję się podobnie jak podczas okresu. Wydaje mi się to strasznie dziwne. O czym może to świadczyć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie zgłaszasz mogą wynikać z wahań hormonalnych. W tym wieku nie jest to stan niemożliwy. Sugerowałbym jednak abyś udała się z Mamą do ginekologa.