Nieregularne cykle i stosunek bez zabezpieczenia a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, mam dość nieregularne cykle, tzn najczęściej co 28 dni, ale zdarzają się również 30 lub 31 a nawet 33 dniowe, ale rzadko. Ostatni okres miałam 12 listopada, 30 listopada miałam pełny stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia. Myślałam wtedy, że to już na pewno jest po owulacji. Czy możliwa jest ciąża? Dodam jeszcze, że 8 grudnia miałam malutkie plamienie na czerwono. 12 grudnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy jest możliwa ciąża? czy to plamienie jest oznaką jakieś choroby?

Małgorzata Panek

Podczas implantacji zarodka i czasem w trakcie owulacji dochodzi do plamienia. Może Pani ponownie wykonać test ciążowy. Najlepiej byłoby wykonać test beta HCG ze krwi, który jest bardziej wiarygodny.
Proszę zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam