Nieregularne cykle miesiączkowe u 19-latki

Mam 19 lat,moje cykle miesiączkowe są bardzo nieregularne trwają ponad 40,50 dni a czasem nawet przez dwa miesiące nie miałam okresu,badania hormonalne miałam w normie,dostawałam luteine na wywołanie okresu i po 6 dniach skutkowała,ostatnio brałam luteine w 16 dniu cyklu i po 5 dniach poskutkowała chociaż powinnam ja brac przez 10 dni,co mam dalej robić? mogę być bezpłodna?jakie badania zrobić?

Witam.

Cykle mogą być nieregularne nawet przez kilka lat od pierwszej miesiączki. Jeśli jest Pani pod opieką ginekologa w zasadzie nie ma się czego obawiać a w razie wątpliwości porozmawiać z lekarzem. Jest Pani młodą osobą w związku z czym cykle mogą być nieregularne a co więcej - wiele kobiet zgłasza, że normalizacja długości cyklu nastąpiła u nich dopiero po pierwszym porodzie.

Pozdrawiam.