Nieregularne cykle przez 3 miesiące

Witam, moim problemem są nieregularne cykle od trzech miesięcy. pierwszy trwał 57 dni (wywołany lutenylem), obecnie mam 42 dzień cyklu (przyjmuję luteinę). W USG widać liczne pęcherzyki w obu jajnikach. Mam 28 lat, jestem po dwóch ciążach. Na razie nie otrzymałam skierowania na badania hormonalne - czy powinnam się go domagać, czy wykonać je prywatnie? Czy to możliwe, że z taką przeszłością ginekologiczną mogę obecnie mieć PCO? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa. Możliwe jest iż są to objawy PO. Wskazane jest także wykonanie badań hormonalnych.