Nieregularne i przedłużające się krwawienia u 43-latki

Mam 43 lata. We wrześniu dostałam okres o 10 dni za wcześnie, był poprzedzony bólem piersi, mniej obfity i dłuższy (11 dni, normalnie ok 6-7). Gin. przypuszcza poronienie. Miesiąc później pojawił się znowu okres z bólem piersi, trwa już trzeci tydzień. Na drugi dzień od wystąpienia drugiego krwawienia zaczęłam brać Primolut nor na torbiel jajnika, przerwałam po 2 tyg. ponieważ źle się czułam po leku. Jaka może być przyczyna krwawień? HBA1C - 5,4%, HCG 0,10, antyTG-156, inne hormony tarczycy ok.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Wskazana konsultacja z ginekologiem. Warto także skonsultować się z endokrynologiem.