Nieregularne miesiączki a dni płodne

Mam nieregularne miesiączki, moje cykle trwają różnie, raz 28 dni, raz 30, to zależy, a cały czas z mężem kochamy się bez zabezpieczenia.
Jak mogę obliczyć czy mam dni płodne, a kiedy nie?
Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Mam nieregularne miesiączki, moje cykle trwają różnie, raz 28 dni, raz 30, to zależy, a cały czas z mężem kochamy się bez zabezpieczenia.
Jak mogę obliczyć czy mam dni płodne, a kiedy nie?
Proszę o szybką odpowiedź.

Witam!

Takie dwudniowe wahania są zupełną normą i takie cykle nie uznaje się za nieregularne. W obliczaniu dni płodnych polecam metodę objawową, gdzie prócz kalendarzyka ustala się takie dni na podstawie badania śluzu płodnego oraz mierzenia temperatury.

Polecam artykuł: metody antykoncepcji.

Serdecznie pozdrawiam!